fbpx

Witaj na mojej stronie!

 

Nazywam się Agnieszka Rajs Glazar.

Jestem CERTYFIKOWANYM ANALITYKIEM ZACHOWANIA (CAZ), logopedą i pedagogiem specjalnym, terapeutą i trenerem, psychodietetykiem.  Działam w nurcie terapii behawioralnej i poznawczo-behawioralnej.

Miło, że jesteś na mojej stronie. Piszę na niej o mojej pracy i dzielę się swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą, swoim warsztatem pracy oraz pomysłami na niebanalne i nowatorskie rozwiązania w terapii i wychowaniu dziecka z trudnościami rozwojowymi.

Uwielbiam swoją pracę, jej każdy wymiar.

Lubię czytać na temat rozwoju człowieka i jego nieograniczonych możliwości. Lubię uczyć się i ciągle to robię!

Lubię uczyć dorosłych, przekazywać to, czego sama kiedyś się nauczyłam wzbogacone o moje doświadczenia i moją perspektywę.

Ale najbardziej kocham działać na dywanie z małym człowiekiem. Kiedy widzę, jak moje starania i zabiegi zamieniają się na nowe umiejętności dziecka rozpiera mnie ogromna radość i satysfakcja, która daje nowe pokłady motywacji do dalszych działań. Pętla nawyku!? No, jeszcze o tym pogadamy…

Moją misją jest UŁATWIANIE ŻYCIA – wspieranie rodzica w wychowaniu dziecka z trudnościami w rozwoju; pomoc dla nauczyciela w organizacji i szukaniu pomysłów na pomoce;  wspieranie terapeuty w rozwijaniu i wzbogacaniu własnego warsztatu pracy. Chcę również  zainspirować do szukania nowych rozwiązań na stare problemy!

Praca zawodowa ma być fascynująca, porywająca, warta każdej chwili twojego czasu, przynosząca satysfakcję i pieniądze.

Znacie to, ale i tak zacytuję:

 „Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w życiu”

                                                                                                                   KONFUCJUSZ

Działajmy i zmieniajmy razem!

CO TU ZNAJDZIESZ?

Na blogu piszę o praktycznych rozwiązaniach, które wykorzystuję w codziennej pracy oraz staram się popularyzować wiedzę dotyczącą nurtu terapii behawioralnej.

Lubię porządek i poukładanie oraz wiem jaki wpływ na efektywność działań ma odpowiednia struktura i planowanie, więc piszę o planach, planowaniu i celowości działań. 

Dla praktyków i profesjonalistów proponuję RADY NIE OD PARADY, bo … dzielić się lubię… jak śpiewał Kubuś Puchatek i jeżeli mam pomysł na rozwiązanie problemu to czemu nie możesz go poznać i ty?

DLA RODZICÓW też coś się znajdzie. Wychowujesz dziecko z ASD lub innymi zaburzeniami rozwoju i masz trudność z ogarnięciem życia, pracy, dziecka… Nie masz pomysłu na zabawę? Nie wiesz, jak nauczyć myć zęby? Nie wiesz co robić, kiedy dziecko płacze? Zajrzyj do mnie!

KSIĄŻKA NA WEEKEND to zastrzyk wiedzy dla chcących wiedzieć więcej – książki, artykuły, strony, które warto, a nawet może trzeba znać.

I są jeszcze ABA POMOCE. Pomoce, o których piszę dedykowane są szczególnie terapii behawioralnej, ale nawet jeżeli nie pracujesz w tym nurcie, to może przydadzą Ci się. Trochę do ściągnięcia, trochę do kupienia.

A jeżeli masz ochotę i lubisz wycinać – ZRÓB TO SAM, bo ja nawet kiedy jem lody, to myślę co można zrobić z patyczków. A gdy wracam z wakacji to jedna walizka pełna jest „pomocy do pracy”. Bądźmy kreatywni!

MOJE KOMPETENCJE

… czyli kim jestem, abym mogła twierdzić, że Cię czegoś nauczę!

Jestem z wykształcenia logopedą i pedagogiem specjalnym, terapeutą w nurcie terapii behawioralnej, trenerem i nauczycielem akademickim. A przede wszystkim praktykiem z przeszło 25 letnim bagażem doświadczeń.

Uczę dzieci i dorosłych, wspieram rodziców i terapeutów, piszę artykuły, projektuję pomoce, nagrywam filmiki edukacyjne, prowadzę szkolenia, występuję na konferencjach i sympozjach, doradzam instytucjom – to zawodowo.

A prywatnie – żona Piotra, który wspiera mnie nieustająco w ogarnianiu tysięcy pomysłów i samej siebie, i który jest pierwszym klockiem domino w projekcie ABAterapeutka.com.

Mama Zuzi i Tymka – dwóch najpiękniejszych „projektów” mojego życia.

Zakochana w podróżach, których ciągle za mało w moim życiu. W wolnych chwilach zanurzam się w książki. Uwielbiam ciszę. I czas z moją rodziną. Chociaż dwóch ostatnich nie da się pogodzić 🙂

Chcesz znać dokładnie moje kompetencje zawodowe – zobacz O MNIE.

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zajrzyj na FANPAGE

Wrzucam tu bieżące informacje, informuję o nowych wpisach, pomocach, wydarzeniach.

Obserwuj na INSTAGRAMIE

Uczę się robić zdjęcia i uczę się nowych umiejętności. Zobacz jak mi wychodzi ?.

I to chyba tyle.

Dzięki, że tu jesteś! Mam nadzieję, ze zostaniesz na dłużej!