fbpx

TWORZĘ

Prowadzeniu bezpośredniej terapii towarzyszy nieodzownie produkcja niezliczonej liczby personalizowanych arkuszy, tabel, kart pracy, pomocy wizualnych, planów, kalendarzy, list, gier, kart do ćwiczeń, zestawów obrazków itp. To długie godziny poświęcane na pomysł, projekt, wykonanie, wycięcie, laminowanie.

Tak więc tworzę … i dzielę się! I oszczędzam Twój czas!

Część narzędzi wykorzystasz w całości, niektóre mogą być inspiracją dla Ciebie do stworzenia własnego materiału lub pomocy. 

Znajdziesz u mnie gotowe pomoce do zakupienia w SKLEPIE oraz propozycje do druku i wykonania w trybie ZRÓB TO SAM. Niektóre wymagają wyjaśnienia, jak je zastosować, więc zapraszam – zajrzyj do ABA POMOCE, gdzie dowiesz się jak  zrobić użytek z moich pomysłów.

 A CO, POCHWALĘ SIĘ!

Jestem szczególnie dumna z zestawu do nauki czytania ŁATWE CZYTANIE. Stworzyłam tę pomoc wspólnie z koleżanką Teresą Mayer.

ŁATWE CZYTANIE jest programem, w którym dziecko uczy się czytać litery małe i wielkie, wyrazy, zwroty i zdania. System gwarantuje generalizację uczonych umiejętności. Po przerobieniu wszystkich lekcji programu dziecko czyta płynnie i ze zrozumieniem. Nauka to krótkie – maksymalnie 5 minutowe lekcje, realizowane raz dziennie. Dodatkowo są one tak skonstruowane, aby dziecko podczas każdej z nich odniosło sukces i chciało uczyć się więcej i więcej. Nauka czytania idzie szybko, dziecko jest z siebie dumne, a rodzic lub nauczyciel czuje się skuteczny.

CO JESZCZE MAM DO  ZAOFEROWANIA? 

Każdy praktyk dobrze wie, że kluczem do własnego sukcesu w dziedzinie terapii jest zmotywowanie klienta do wspólnego działania oraz pracy samodzielnej. Sztuką samą w sobie jest wzbudzenie w kliencie motywacji wewnętrznej i do tego zwykle terapeuta dąży. Lecz zanim ta kluczowa motywacja pojawi się często korzystamy z systemów zewnętrznych.

Znajdziesz zaprojektowane przeze mnie i gotowe do zakupu TABLICZKI MOTYWACYJNE i KONTRAKTY, ale także mnóstwo pomysłów, jak samemu stworzyć system motywacyjny dla dziecka – zapraszam do odwiedzenia RADY NIE OD PARADY

I MOŻE JESZCZE JEDNA RZECZ NA ZACHĘTĘ ?

Każdy z nas ma za sobą czas intensywnego bazgrania, gryzmolenia, rysowania, szkicowania i kolorowania. Niektórzy nadal to robią… O zaletach aktywności plastycznych nie muszę tutaj zapewne pisać. Malowanie i kolorowanie doskonale kształci sprawność małej rączki i przygotowuje do nauki pisania. Jest też świetną alternatywą na czas wolny. Ale nie wszystkie dzieci lubią kolorować – zwykle przyczyną jest brak umiejętności i słaba sprawność manualna. Aby pokonać zaklęte koło: nie koloruję, bo nie lubię kolorować, nie lubię kolorować, bo mi to nie idzie, nie idzie mi kolorowanie, więc nie koloruję – proponuję cykle kolorowanek KOLOROWANIE JEST ŁATWE, gdzie z wykorzystaniem systemu podpowiedzi wewnątrzbodźcowych pomożesz dziecku pokonać trudność.

Tworzenie pomocy to codzienność terapeuty.

UŁATWIĘ CI ŻYCIE dając gotowe rozwiązania.